שרי הבריאות והאוצר מכריזים על "בשורה" לפיה התוספת השנתית לסל התרופות תגדל ב250 מיליון שקל, כך שסל התרופות יגדל ב550 מליון שקל כל שנה. מה שהם שוכחים לבשר לנו, זה שהתוספות הגדולות האלה ממומנות ע"י כלל משלמי המיסים. מדובר בעצם בהגדלת נטל מס הבריאות על 80% מאזרחי ישראל שנעזרים בביטוחי בריאות פרטיים כדי לתמוך ב20% שאינם מבוטחים (בהם הם כבר תומכים במיסי הבריאות).
במקום להכיר תודה לאלה שמקלים את הנטל על המערכת הציבורית, מוסיף שר האוצר ומכביד את ידו על אותם מבוטחים שבחרו לממן לעצמם ביטוח נוסף. יש סיכוי טוב שזה יפגע בשימוש בביטוחים פרטיים וכך העומס על מערכת בציבורית יגדל.
שר האוצר ציין בהודעתו שההגדלה הזו היא חלק מסדרת מהלכים שבאים כתשובה לכך ש"הרפואה הפרטית בישראל""הלכה והתחזקה" כאילו שהעובדה שיש שוק חופשי תוסס של שירותי רפואה מתקדמת שניתנים ללא מימון בכפייה היא תופעה גרועה. לא רק שזו תופעה טובה בפני עצמה, זה גם מוריד מהנטל הכבד שקיים על הרפואה הציבורית.
אנחנו קוראים לתת לאזרחי ישראל חופש מלא בשימוש בכסף שלהם להשגת כל מה שליבם חפץ, כולל רפואה פרטית ככל שיחפצו. אין טעם לגבות מהם את הכסף הזה בכפייה, להעביר אותו דרך המנגנון הממשלתי הלא-יעיל, ואז להחזיר חלק ממנו לאזרחים בצורת "מתנות" שבאות רק לאחר דרך חתחתים בירוקרטית.
הודעת משה כחלון בתגובה ראשונה.

תגובות