רשות המיסים צעדה צעד אחד יותר מידי במלחמתה נגד יזמים ואנשי עסקים בהצעה שהוגדרה ככזאת שמטרתה "למנוע מבעלי מניות לצבור עושר אישי בחברות ולהשקיע אותו באפיקים שאין להם קשר לעסק".
הבוקר קיבלנו הודעה ממנכ"ל של חברה בתחום המחקר והפיתוח בלשון זאת: "הבנתי סופית את רמת הטירוף. אני הולך להעביר את החברה שלנו מישראל".
מהיום בו תעבור התקנה/חקיקה הזאת תהפוך ההחלטה כיצד לצבור רווחים והיכן להשקיעם לעניין שיש לאשרו מול פקידי רשות המיסים. אותו מנכ"ל שכתב לנו ציין: "תכננו לצבור רווחים ולצמוח מבלי להזדקק לקרנות מחו"ל או לגיוס כסף ציבורי. תכננו להתרחב לעוד נושאים ולשכור עוד מדענים בישראל. ההצעה הזו מחסלת את התוכניות שלנו".
אותו מנכ"ל הוסיף: " עצם העובדה שבכל רגע נתון יכול להיות מצב שבו פקידות ממשלתית מאיימת על יסודות של זכויות קניין היא בלתי נסבלת. היום זו התקנה הזו וגם אם לא תעבור, מחר זו תהיה תקנה אחרת. לא ניתן להתנהל בצורה הזו. המסר עבר חד וברור."
אם תמשיך מדינת ישראל להמציא חוקים חדשים הפוגעים בזכויות הקניין מידי יום אל נא נתפלא אם נגלה שטובי היזמים ויוצרי הערך יבחרו לפעול במדינה בה מכבדים זכויות קניין וזאת לא תהיה ישראל.

משה כחלון
Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו

תגובות