פרופ' Omer Moav הגיב היום לתכנית המובילה הטעייה ציבורית של מתן חודורוב. בנתיים העימות המשיך לתפוס כותרות. להלן הערותיו של מואב:

כותב מואב: מתן חודורוב על פיקוח שכר דירה (זה מאוד חשוב ולכן מבקש לשתף)

לפי הקדימון לסדרת הכתבות של מתן חודורוב על שוק השכירות ופיקוח שכר דירה, אנחנו צפויים לקבל עוד הטפה פופוליסטית שמתעלמת מהעובדות החשובות לגבי פיקוח שכר דירה: שוק שחור, תחזוקה לקויה, מחסור והרס של שוק השכירות. האיש שמלמד את הציבור בישראל את רזי הכלכלה הוא פופוליסט חסר כל השכלה והבנה כלכלית, שחושב שלראיין אנשים "מהשטח" זה תחליף לתחקיר רציני.

כמובן שפונים להטעיה הרגילה: כאילו הבעיה היא שמול הזכות לחיות בדירה בשכירות באיכות סבירה ובמחיר סביר עומדת אידאולוגיה קפיטליסטית שמקדשת את זכות הקניין. כמובן שלזלזול בזכות הקניין יש השלכות חמורות על היכולת של כלכלה לצמוח ולחלץ אנשים מעוני, אבל זה בכלל לא הנימוק המרכזי נגד פיקוח שכר דירה!

פשוט מייאש. חודורוב, ולמעשה כל התקשורת, מטעים את הציבור, הפוליטיקאים הפופוליסטים מגיבים בהצעות חוק מזיקות, והציבור המוטעה ישלם את המחיר.

אם רוצים להוריד את שכר הדירה יש רק דרך אחת: להגדיל את ההיצע. כל היתר זה שמן נחשים. רק לחץ ציבורי על הממשלה לפעול להגדלת ההיצע, בלי שטויות וקסמים, יוביל לירידת מחירי הדירות והשכירות.

מתן חודורוב, ממליץ לך לקרוא את זה (וגם לכל האחרים שרוצים גיבוי עובדתי לטענות שלי):
http://portal.idc.ac.il/he/main/research/aiep/documents/rentregulation.pdf

כאן הקדימון של חודורוב

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1230917&sid=126

תגובות