משרד הכלכלה החליט לחסל את המשתלות בישראל, שעיקר לקוחותיהן מגיעים בשבתות. הכפייה הסוציאליסטית-דתית של איסור עבודה ומסחר בשבת פוגעת גם בלקוחות וגם בעובדים שמעוניינים בהכנסה הנוספת מעבודה בשבת. אנחנו קוראים לשר הכלכלה להניח לאזרחי ישראל לקבוע בעצמם עם מי ומתי לסחור. מצורפת דוגמא לסיפור של אחת המשתלות הללו:
משתלת סלונר
________________________________________________
יש לנו סיפור לספר ואנחנו מקווים שתקשיבו. כי זה נוגע לכולנו…
אנו עובדי ועובדות משתלת סלונר ממושב סתריה ליד רחובות, סה"כ כ-40 עובדים. השבוע התבשרנו שלא נוכל יותר לעבוד בשבת. ציפי ובראין בעלי המקום נאלצים לסגור החל מהשבת הקרובה את המשתלה. מכתב התרעה שהגיע ממשרד הכלכלה (מצ"ב למטה) מאיים בקנסות גבוהים מאוד על העסקת עובדים ועובדות יהודים בשבת. הקנס על פתיחת המשתלה ביום שבת הוא 321,660 ₪, וקנס נוסף עבור כל עובד ועובדת יהודים בסך של 37.500 ₪ לעובד/ת! אנחנו בממוצע כ-20+ עובדים ועובדות במשמרת, תעשו את החשבון לבד…

אילו עסקים יכולים להרשות לעצמם לפתוח ולהתעלם מאיום כזה?

אנו קבוצה מגוונת ויש בינינו בעלי משפחות, אימהות חד הוריות, עובדים/ות לפני גיל הפרישה (שגם הפנסיה שלהם מתכווצת רגע לפני…) מילואימניקים, חיילים/ות אחרי שחרור וסטודנטים במגוון גילאים. אנחנו צריכים וצריכות לעבוד בשבת- אנחנו גם רוצים ורוצות לעבוד בשבת! חלק נכבד מהפרנסה שלנו היא אותה תוספת משמעותית שאנו מקבלים עבור עבודה בשבת וכתוצאה מכך השכר שלנו נפגע משמעותית. אולי זה נראה שאנחנו קבוצה קטנה יחסית, אבל אם נחבר את סה"כ עובדי המשתלות בארץ, נגיע למספר לא מבוטל.

חוק איסור עבודת יהודים בשבת איננו חדש, אכיפתו כן, אבל היא אינה שווה בפני כולם.

תסתכלו עלינו רגע בתמונה, הקבוצה שלנו היא מדגם מייצג של האוכלוסייה. אנו רוצים להבהיר שהעבודה בשבת לא נכפית עלינו ושחוק איסור עבודת יהודים בשבת הופך אותנו לעניים ועניות יותר.

היום זה אנחנו מחר זה אתם ואתן
אנחנו פשוט רוצים ורוצות להרוויח את לחמנו בכבוד.
דעת הקהל ולחץ ציבורי יכולים מאוד לעזור!

תודה רבה על ההקשבה
עובדי ועובדות משתלת סלונר

תגובות