משטרת המחשבות והכתבות מהעולם של אתמול לעולם של מחר.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ב 1984 של אורוול הגיבור וינסנט עובד ב"מחלקת המסמכים" שבמיניסטריון-האמת. בין תפקידיו: להחליף קטעי עיתונות "בעייתיים" ובמקומם לשתול ידיעות שמתאימות למשטר.
משטרת ישראל עשתה צעד חשוב בכיוון עם הקמת מערך הדוברות החדש. מערך זה אמור על פי דברי המשטרה: "להקים צוותים של דוברים שיעבדו ברשתות החברתיות ויאתרו כתבות שפוגעות במשטרה או מותחות עליה ביקורת, וינסו לנהל שיח עם הטוקבקיסטים".

כמו כן במסגרת זו: "ינסו השוטרים לאתר סיפורים בתחנות המשטרה, להגיע לאזרחים, לעודד אותם ולתמוך בהם מקצועית וטכנולוגית להעלות פוסטים חיוביים על המשטרה".
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2962422

רק לפני שבוע סיפר עיתון הארץ כי ראש מערך ההסברה המיועד ראש יחידת הניו-מדיה של המשטרה, קרא לחרם על סופר יודה "לא קונים בסופר שעובדיו מרביצים לשוטרים". זה במסגרת עידוד האזרחים להתלונן על המשטרה? המנגנון עוד לא קם פורמלית וכבר יש לו חיים ואגנדה משלו בייחוד כנגד אלו שהעזו להתלונן על המשטרה.
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.2954890

משטרה שעוקבת ומנטרת ומתכתבת עם אזרחים שכותבים כנגדה היא משטרת המחשבות והכתבות. המשטרה בפועל מקימה מערך השתקה. איזה אזרח שפוי בדעתו ירצה לפרסם או להתלונן כאשר הוא יודע שמטרת ישראל מנהלת מעקב אחר אלו המתלוננים נגדה. איזה אזרח שפוי לא יפרסם כתבה חיובית אודות המשטרה וכאשר ירמז לו בעדינות שאם הוא רוצה שתלונתו תטופל עדיף שלא יתלונן. כל מי שהוא מתלונן סדרתי או חושף שחיתות או מתלונן כנגד אלימות שוטרים עלול לזכות בתשומת לב מיוחדת מהמשטרה או לביקור ממנה כמו הזמנה לתשאול ולבירור וגם זה כבר קרה. תשאלו את משפחת סלמסה.
http://www.ha-makom.co.il/article/noa-burshtein-hadad-yosef

מי שחושב שזה לא יקרה טועה זה כבר קרה זה כבר קורה כפי שהוכיח מנהל הניו מדיה של המשטרה כאשר קרא לחרם על אזרחים שהתלוננו על אלימות משטרתית בסופר יודה.

מערך הדוברות החדש של משטרת ישראל הוא הסיוט של אורוול. ואולי כמו בשירו של אהוד מנור "השוטר אזולאי" מה שרוצה המשטרה זה לחזור לימים הטובים ההם שבהם אין ביקורת אין משוב אזרחי והכל שקט ללא הפרעה:
"כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו
שוב הוא לבדו שוב רק עם צילו
כל הרחובות כבר ריקים הסמטאות כולן שלו
אין מה למהר או לאחר
לו להשיב ניתן את מחוגי הזמן
איזה עולם נפלא הוא היה בונה לו
רק להשיב ניתן את שחלף מזמן
איך העולם אז היה משתנה"

תגובות