מול מצעד ה-1 במאי בתל אביב (30.4.16) ערכו פעילי התנועה הליברלית החדשה הפגנה לזכר עשרות מיליוני קורבנות הקומוניזם, במחאה על המשך ציונו של היום שהפך לסמל למשטרי דיכוי ברחבי העולם.

המפגינים, חברי מרכז איין ראנד והתנועה הליברלית החדשה הפגינו לזכר קורבנות הקומוניזם והתכנון המרכזי. המפגינים נשאו שלטים בהם נכתב: "יותר אנשים פחות מדינה", "חרות, אחווה, שלטון", "כולם שווים בתור ללחם" ועוד.

בועז ארד, מנכ"ל מרכז איין ראנד, אמר בהפגנה כי "באנו לכאן כדי למחות נגד האנכרוניזם המסוכן, המנסה לצבוע בצבעים רומנטיים את הפשעים הגדולים ביותר שהתחוללו במאה העשרים על פני האדמה. הקומוניזם והסוציאליזם הפילו מעל למאה מיליון קורבנות ברחבי העולם, ועדיין אנשים סובלים מהם עד עצם היום הזה. רק לפני כשבוע התבשרנו שההסתדרות תשלם למעלה מ-2 מיליון ש"ח על סיקור אוהד של אירועי ה-1 במאי. כנראה שצריך כסף גדול כדי לנסות ולהלבין את החטאים שנעשו בעבר בשם המשטרים הללו ואת החטאים שנעשים בהווה בשם אותה האידאולוגיה. אנחנו כאן כדי למחות, להזכיר ולא לאפשר לשכוח".

יונתן סורוצ'קין, פעיל התנועה הליברלית החדשה, אמר בהפגנה: "אנחנו סובלים עד היום מהסוציאליזם הישראלי. אנחנו סובלים משוק וחקלאות מתכוננים המייקרים לנו את סל המוצרים ומעבירים סבסוד, הטבות וקרקעות לקבוצה קטנה של חקלאים. אנחנו מפגינים נגד ההסתדרות שמחזיקה את משק העבודה כבן ערובה עבור הוועדים הגדולים. אנחנו מפגינים למען פתיחת השוק התקשורת ולמען חופש הביטוי בכדי שיישמעו כמה שיותר קולות. אנחנו מפגינים נגד מדיניות מיסוי ורגולציה ממשלתית שמקשים על היזמים. אנחנו מפגינים ב-1 במאי כי באופן סמלי זהו 'חג הפועלים' – אבל בפועל מקדם מפלגות ותנועות סקטוריאליות, התומכות בתכנון ממשלתי מרכזי אשר לא עבד מעולם".

זאב גטנר, פעיל התנועה הליברלית החדשה, אמר בהפגנה: "זו הפגנה למען החופש. אנחנו רוצים פחות התערבות ממשלתית, ויותר חרות לפרט. המדינות שמיישמות את הערכים הללו הן מהמדינות הפורחות בעולם".

תגובות