לפני חודש וחצי העלה עו"ד Doron Nehemia פוסט שבו ביקר את הסחיטה של עובדי הנמל את ציבור משתמשי השירותים שלהם בישראל באמצעות השיטה של תשלום לעובדים פיקטיביים, שיטה שנפסלה גם על ידי בית הדין לעבודה. דורון לא ציפה להפתעה הבאה מצידו של יו"ר ועד עובדי הנמל לשעבר, אלון חסן שענה לו באופן המצופה ממנהיג של ארגון הנוטל דמי חסות וזוכה בפריבילגיה של הגנת החוק במקרים רבים.. לא במקרה הזה.

וכך כתב דורון: "היום הגיב לי אלון חסן, והגן בחירוף נפש על זכותו המוסרית, כיו"ר ועד העובדים (בדימוס), להציב עובדים פיקטיביים חסרי הכשרה, כדי שיתבטלו בזמן שעובד אחר שיש לו הכשרה יעשה את העבודה. או בלשון שלו: "אין מצב שעבודה תפעולית לא תעשה ע״י עובדי נמל אחרת זה פתח שבלתי אפשרי לחיות איתו" ומודה שבשם העבודה המאורגנת הוא מכריח את לקוחות הנמל לשלם כסף עבור כלום.

לזכותו של אלון חסן ייאמר שהוא מדבר בכנות, ובתור מי שאחראי לרווחתם וכיסם של העובדים בנמל אשדוד – הוא עושה את שלו. הוא מוכן לגבות פרוטקשן מהלקוחות, העיקר שלא יהיה מצב שמישהו שהוא לא עובד של הועד יעשה את העבודה. הוא אפילו לא מבין מה הבעיה עם מה שהוא עושה, שזה מדהים לכשעצמו.

הבעיה היא שלאלון חסן ודומיו יש כח עצום בידיים, כשלבעל הבית (זה אנחנו) יש מעט מאד מה לעשות מול הרצון שלו. ברצותם – ישביתו את הנמל, ואנחנו נתחנן בפני בית הדין לעבודה שיכריח אותם לפעול בשכל ישר. ברצותם – ידרשו ויקבלו במשך שנים שכר פיקטיבי במודל מאפיונרי.
אין שום היגיון במצב בו החוק אינו מגן על הציבור מפני כח בלתי מרוסן כזה. להגביל את זכות השביתה שלהם או לחוקק חוק בוררות חובה – זה צורך לאומי, גם לטובת העובדים שחייבים להיפטר משיטות גנגסטריות כאלו, ובוודאי לטובת הציבור."

#להפריט

ראו את הידיעה המקורית מ גלובס – Globes ואת הדיון בתמונות המצורפות.

תגובות