למי ההסתדרות דואגת? לאזרחים? לרוב העובדים? או אולי פשוט לפקידים שלה ולמקושרים?

Doron Nehemia מביא את הסיפור הבא:

נמל אשדוד פנתה לבית הדין לעבודה בעניין שני עובדים שלא התייצבו לעבודה. ההסתדרות הגנה על העובדים בטענה כי הסכם העבודה עם העובדים הוא "פיקטיבי", והוסכם כי הם בכלל לא צריכים לעבוד, אלא סתם להירשם כעובדים ולקבל כסף (נשבע לכם), ולכן חברת נמל אשדוד החצופה הפרה את ההסכם כשדרשה מהעובדים לעבוד.

זה פרוטקשן טהור: ההסתדרות דואגת שהכסף שלנו ישולם לעובדים שהם חפצה ביקרם, עבור "שקט תעשייתי" (בלשון פסק הדין), ומפעילה לחץ על נמל אשדוד כדי לחתום על שורה של הסכמים פסולים שנועדו להטיב עם עובדים מסויימים, ולא- אלו לא עובדי קבלן או עובדים חלשים, אלא אנשים עם כח והשפעה במסדרונות הבניין ברח' ארלוזורוב 93 בתל אביב.

הסתדרות העובדים היא גוף עותומאני שאינו חייב דין וחשבון לאף אחד, שגובה כספים גם מעובדים שלא מעוניינים בכך, משחית את נורמות העבודה במקומות עבודה ציבוריים, ומהווה מקור בושה לכל מי שתומך בעבודה מאורגנת. שחיתות דה לוקס הנהנית גם מהעובדה שהממשלה לא יכולה ולא רוצה להתעמת איתה.

בפעם הזו בית הדין לעבודה פסל את ההסכם וקבע שהסכם פרוטקשן כזה אינו חוקי ובטל (לינק בתגובה), אבל אתם יכולים להיות בטוחים שיש עוד מאות מקרים דומים שאף אחד לא מדווח עליהם מפחד הניסנקורנים.

עריכה: לאחר מחשבה – מה המצב שדבר ראשון ידווחו בעיתון שלהם על הסקנדל הזה? שמישהו במערכת של העיתון הזה יבקר את ההשחתה של נמל אשדוד? בואו נראה אם מי שזועק על קשרי הון-עיתון לא לוקה בעצמו בקשרי ניסנקורן-עיתון.

Histadrut – ההסתדרות החדשה
כוח לעובדים
להקים נמלים פרטיים עכשיו

תגובות