להזמנת מנוי צפייה בסדרה פנו אלינו

כלכלה מסביב לעולם ב6 מפגשים עם ערן בר טל.
בחינה של דרך ההתמודדות עם משברים כלכליים ב-5 מדינות שונות ובישראל.

דרך ההתמודדות של המדינות עם משברים נבחן את התרבות הייחודית לרוסיה, נורבגיה, צ'ילה, סין, יפן וישראל. הרצאות חווייתיות עם נופים וטעימות תרבותיות.

להרשמה:
http://goo.gl/forms/twwm8YdXhD

הקורס יתקיים במשרדי Ayn Rand Center Israel מרכז איין ראנד בישראל במתחם WeWork Sarona תל אביב.
סטודנטים בקורס שיאלצו להעדר מחלק מהמפגשים יוכלו להשלים חומר באמצעות גישה להקלטות הוידאו של הקורס.
תאריכים:
29.3.16 יום שלישי: רוסיה – מה אנחנו יודעים על הכלכלה השישית בגודלה בעולם, בה שוכנת עיר הבירה של המיליארדרים בעולם? האם נותר זכר לקומוניזם ולאיזה כיוון היא צועדת כיום?

5.4.16 יום שלישי: שבדיה – אוהבים וולוו? קונים באיקיאה? שמעתם על מדינת רווחה מוצלחת? כזו שמשלבת בין שוק חופשי לרווחה? אז בואו לדבר על זה ולשמוע מה עומד בסוד ההצלחה וגם על הכישלונות…

(בשבוע שלאחר מכן לא יתקיים מפגש עקב כנס החירות ב13.4 והכנס האזורי הבינלאו' ב14.4)

19.4.16 יום שלישי: צ'ילה – מדינה פיקנטית בה מנהיג מרקסיסטי נבחר בבחירות דמוקרטיות (איינדה) ומנהיג שוק עלה לשלטון בהפיכה צבאית (פינושה). המדינה שידעה שגשוג ומודל הפנסיה שלה נלמד בכל רחבי העולם…

(חופשת פסח)

3.5.16 יום שלישי: סין – "אנחנו נדבוק בכלכלת השוק עד שנוכל להרשות לעצמנו לחזור להיות קומוניסטים" הכריז שי ג'ינפינג, מנהיג "מפלגת העם". על חידת הצמיחה הגבוהה בעולם בשוק הכי לא חופשי, כביכול

10.5.16 יום שלישי: יפן – מבנה השוק ביפן מאתגר את החשיבה המערבית על שוק: קרטלים של יזמים, הבטחת עבודה לכל החיים בתאגידים גדולים ויחסים מובנים וקרובים בין היזמים לרגולטורים. איך זה באמת עובד?

24.5.16 יום שלישי: ישראל – התפיסה הכלכלית של דור המייסדים; הקמת הצבא וקליטת העלייה הגדולה; תקופת המיתון; משבר הקיבוצים והרצת המניות – כיצד עיצבו האירועים המרכזיים בכלכלה את התפיסה החברתית-כלכלית של הציבור?

מחיר ההשתתפות בקורס הוא 350 ש"ח הכולל גם גישה לצפייה מקוונת.
מחיר הצפייה המקוונת בסדרה הוא 100 ש"ח. כל מפגש ימשך כשעה וחצי ויכלול הרצאה + שאלות ותשובות. מלגות מיוחדות יוצעו למספר מוגבל של סטודנטים/תלמידים מצטיינים/חיילים. (אנא פנו אם עונים לקריטריון)

כל מפגש נמשך 90 דקות (שעה הרצאה + חצי שעה לדיון ושו"ת).

על המרצה:
ערן בר-טל, עיתונאי ועורך כלכלי. מרצה בתכנית המנהלים לפיתוח חשיבה כלכלית באוניברסיטת בר-אילן (EMBA). בוגר קורס עורכי כלכלה בינלאומיים ב'מקגרו-היל', ניו-יורק. מנהל תכניות לימוד בבתי ספר ואוניברסיטאות מטעם 'המרכז הישראלי לקידום חברתי וכלכלי' במשך עשור (עד 2008). עורך המהדורה העברית של הספר 'החופש לבחור' של פרופ' מילטון פרידמן.

תגובות