התנועה הליברלית החדשה הגישה היום (יום שלישי, 06 בדצמבר 2011 ) את עתירתה לבג"ץ בירושלים. בפניה לבית המשפט הגבוה לצדק באה התנועה בתביעה לשר האוצר, שר התעשיה המסחר והתעסוקה,  שרת החקלאות ופיתוח הכפר, המועצה לייצור ולשיווק דבש בישראל ומכוורת יד מרדכי שטראוס בע"מ על מנת שיחדלו מפעולתם המשותפת לחסימת שוק הדבש בישראל.

בפרולוג העתירה נכתב: "העתירה עוסקת במוצר מסוים, הדבש, אך לפסיקה בנושא זה יהיו השלכות על מוצרים אחרים בישראל שהם יקרים בצורה משמעותית מהמקובל במדינות מפותחות אחרות. כפי שיובהר בעתירה, מחירי המזון הגבוהים, בכלל, ומחיר הדבש הגבוה (לעיתים פי 3 מהמקובל במספר מדינות) בפרט, נובעים מחסימת השוק המקומי לייבוא באמצעות מכסים דרקוניים, וכן מרגולציה רחבה המחזקת את כוחם של התאגידים הגדולים במשק, תוך פגיעה בעקרונות חוקתיים בכלל ובחופש העיסוק בפרט". (העתירה המלאה)

 

בועז ארד מציין כי: "בניגוד לחלק מרכיבי המחאה הפופוליסטים שהועצמו בתקשורת אנו מזהים כי הגורמים למצב שהוביל ליוקר המחייה, פרוטקציוניזם וחסמי התפתחות אישית וכלכלית בישראל  נובעים בראש ובראשונה מן ההתערבות העמוקה של המדינה בכלכלה. לפיכך, נטלנו על עצמנו לפעול נגד מצב זה בערוצים רבים שכללו הופעות תקשורתיות, דוכני הסברה, הפגנות וכעת אנו מניחים את היסוד גם לפעילות המשפטית."

ד"ר אבי נוב, עורך דין, מומחה לדיני מסים ומיסוי בינלאומי שהוביל בהתנדבות את עריכת העתירה בליווי צוות מתנדבים מציין כי "מלבד היותה של עתירה זאת ציון דרך חשוב בהצבעה על גורמי יוקר המחיה והפגיעה בחירות האישית ובשוק החופשי בישראל הרי שהיא מבססת את האפשרות לבית המשפט העליון להביע עמדתו בנושא יוקר המחייה ואיכות החיים בישראל."

 

תגובות