הצביעות של הנאבקים למען רפואה שוויונית ומנהלים מלחמה נגד רפואה פרטית לבעלי יכולת נחשפת במקרים כאלו בהם "כולם שווים" אך יש שווים יותר. פרופ' רכס המצוטט בתמונה הוא גם גם יו"ר לשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל וממחיש זאת היטב.

כותב על כך עדי בן חור:
"הדברים הללו של פרופ' אבינועם רכס, נוירולוג בכיר מבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים שהוא אחד הרופאים המטפלים בפרס, מרעננים בכנות שלהם. הרופא הנ"ל אומר בפשטות: יש שווים ויש שווים יותר. אין מה לעשות, פרס שווה יותר. פרופ' רכס ושאר הרופאים דואגים יותר ל"מנהיגי האומה", מאחר ויש לכך גם "השלכות גיאו-פוליטיות". אלו השלכות "גיאו-פוליטיות" יש במקרה של פרס, אדם שלא נושא שום תפקיד ציבורי רשמי ואינו "מנהיג האומה" כבר כמה שנים טובות? לא ברור בדיוק.

אבל יש לדברים הללו – שייתכן ויקוממו רבים וטובים – חשיבות, משום ששותפיו האידיאולוגיים לדרך של פרס, הסוציאליסטים בסגנון שלי יחימוביץ' ושות', כל הזמן מזכירים לנו כמה השר"פ הוא רע מאחר והוא מפלה בין דם לדם. הדברים הללו של פרופ' רכס מסייעים להבין כי בסוציאליזם האפליה מובנית. המנהיג חשוב יותר. "

אנו מאחלים לפרס החלמה ובריאות ומקווים כי תעמוד לרשותו מיטב הרפואה שניתן לקנות. מנהיגי ציבור המתוגמלים בנדיבות כמו כל אדם שיצר ערך רב צריכים להנות מהזכות לרכוש כל שירות רפואי שיש ביכלתם לרכוש מבלי הגבלות מדינה בשם ה"שוויוניות".

מקור בתגובה ראשונה.

תגובות