הלל גרשוני משיב לסרטון התעמולה של גורי אלפי בנושא תאגיד השידור:
"אז גורי אלפי העלה עכשיו סרטון על למה אסור לסגור את התאגיד. 4 דקות שלמות שבהן הוא בעיקר מריץ צחוקים ומביא מעט מאוד (מאוד) תוכן שאפשר לדון בו בכלל (מלבד שאלת הדמיון של דוד ביטן למיניון כזה או אחר, או השאלה האם המחבל היה זומבי). אבל בוא נדון במה שבכל זאת יש בו, כי הרי "יש המון סיבות טובות שיקום פה גוף תקשורת ציבורי, חזק ועצמאי":
א. "קודם כול זה חינם".
הבנתם? זה חינם. כלום! אתם לא משלמים על זה שקל! מדובר באחת ההמצאות המופלאות הקיימות – דברים חינם. התאגיד יוזן כנראה מקרן פלא שמימית שתשקה את עץ הכסף שצומח במרכז המשרדים שלו.
ב. "סיבה נוספת היא שאם התאגיד לא יקום אנחנו נפסיד כסף שכבר הושקע".
אמממ… לא אמרת לפני רגע שזה חינם? אם חינם, איזה כסף נפסיד? או שאתה רומז שבכל זאת זה עולה כסף? אפילו הרבה כסף – רק על ההקמה הראשונית?
אוקיי, נזרום איתך ועכשיו נניח שזה דווקא כן עולה כסף. מה דעתך גורי, אם עשית עכשיו עסקה גרועה – נגיד, השקעת במניית ערוץ 10, ואתה יודע שהיא הולכת להתרסק. האם תאמר "אם אני אמכור את המניות שלי עכשיו, אפסיד כסף שכבר הושקע"?
כן, זה מה שרוב המשקיעים הממוצעים עושים, ולכן הם מפסידים. משום שהשאלה אינה כמה הפסדת עד כה – מה שהשקעת השקעת – אלא כמה תפסיד מכאן ואילך. כל משקיע חכם יודע שצריך לא להיות סנטימנטלי ופשוט לחתוך הפסדים. מה שהיה, היה. להיגרר אל משהו רק כי בחרת במסלול מסוים, אינו מהלך חכם במיוחד.
ג. "חוץ מזה, יש את הסיכוי הקטן שיהיה לנו שידור ציבורי טוב".
כן, יש סיכוי קטן כזה. אבל יש סיכוי גדול הרבה יותר שיהיה לנו מפלצת מסואבת, כמו אותה "טלוויזיה מצוינת" בבריטניה שבכלל-לא-מוטה-נגד-ישראל ונגד הימין, שבכלל לא שופכת כספים בלי חשבון, שלא לדבר על התאגיד המושחת הענקי והמסואב המכונה "רשות השידור". מה דעתך, גורי, ללכת על הסיכוי הגדול יותר שאם יפורק התאגיד – וגם רשות השידור! – תהיה לנו פה תקשורת לא תלויה, נשכנית, מבוזרת, מייצגת, מכל הזרמים ומכל העדות, ולא תאגיד אחד מונוליטי ומנופח?

זהו, אני מבטיח לכם שזה כל הסיבות שמנה גורי אלפי במשך ארבע דקות תמימות. אז לא, גורי. את התאגיד, יחד עם רשות השידור, יש לסגור, ולפתוח במקביל את גלי האתר לכל מי שרוצה לשדר. ומה לגבי 714 מיליון הש"ח התקציב השנתי של התאגיד? אני בטוח שאם הם יוחזרו לציבור הם ימצאו דברים טובים יותר לעשות בהם. אולי הם אפילו יוכלו להשתמש בהם כדי ללכת לסטנדאפ החדש שלך, מי יודע."
לפוסט במקור:
https://www.facebook.com/gershuni/posts/10155329426807366

תגובות