הדיקטטור ששיעבד את עמו מת אך גחלי האידאולוגיה שאיפשרה זאת עדיין רוחשים….
מותו של פידל קסטרו מסמל פתח של תקווה לתקופה חדשה וחירות לעם הקובני שאלפים מבניו נרצחו, נכלאו, שועבדו וטבעו במים סוערים במאמץ להימלט לארה"ב במים שורצי כרישים ובסירות רעועות שנבנו מכל הבא ליד.
משטרו של קסטרו פגע בזכויות האדם באופן שוטף ושיטתי, לרבות עינויים, מאסר שרירותי, משפטים לא הוגנים, ועונש מוות ללא משפט. בארבעים שנות משטרו הוצאו להורג אלפי אנשים ללא משפט. ורשת של מחנות מעצר נפרשה ברחבי האי.
במלחמת יום הכיפורים השתתפו בין מאות לאלפי חיילים ומפקדי טנקים קובנים שנשלחו במסגרת חיל משלוח לסייע לסוריה. מהלך זה היה חלק ממעורבות מתמשכת של צבא קובני בעימותים ברחבי העולם כאשר חיילי קובה הפכו לשכירי חרב של המהפכה הקומוניסטית תמורת מימון ומזון.
בשנת 2011 נידון אלן גרוס למאסר של 15 שנה על ידי המשטר הקובני בשל נסיונו להעביר ציוד תקשורת לחברי הקההילה היהודית שנותרו בקובה.
על רקע זה מעציב לראות אנשי תקשורת בכירים ומנהיגים פוליטיים בישראל ובעולם בישראל מביעים צער ואהדה עם מותו של הרודן במקרה הרע או התעלמות ואדישות מפשעיו במקרה האחר. הבאנו לפניכם כמה דוגמאות שראוי כי יחלפו מן העולם יחד עם הרודנים היורדים מן הבמה.

בתמונות דוגמאות.

תגובות