גלעד ארדן – איש הרשימות השחורות – Darth Ardan

בא לכם תמונות פרטיות של בר רפאלי? אולי של השכנה ממול? פשוט אמץ שוטר. יש לך שכן שוטר? מומלץ לא לעצבן אותו. הוא יוכל על פי החוק החדש לחפש לך במייל ובמחשב, בתמונות שלך ושל ילדך של אישתך ושל בנותיך. שוטר כבר לא צריך עילה. מותר לו על פי החוק החדש. אין עליו מגבלות של חיפוש בלתי חוקי.
מדינת ישראל איננה משופעת בחוקי הגנת פרטיות. גם כך הלכת הפרי המורעל האוסרת להשתמש בבית המשפט במידע שהושג באופן לא חוקי, איננה תופסת בישראל. כלומר שוטר רשאי לעשות שימוש בדבר מה מפליל שמצא ברשותך גם אם לא היה לו צו חיפוש או עילה סבירה לחיפוש. החוק המוצע הולך הרבה יותר רחוק. למעשה כל שוטר או כל אחד ממתנדבי המשטרה יוכל לחפש בכל מחשב ולשמור לעצמו כל חומר. וכמו כן, אם הוא ימצא דבר מה שלטעמו נחשב מסית – אפילו יותר טוב.
רבות הזהירו אותנו רבותינו המלומדים, מסטיוארט מיל וספרו על החירות, דרך ג'ון מילטון ואריאופגיטיקה כמו גם אלכסיס דה טוקוויל והאבחנות שלו בספרו אודות הדמוקרטיה באמריקה, ממצב שבו תגיע העת, והשלטון יבקש לו חירויות וסמכויות נוספות על הקיימות, סמכויות, הפוגעות בזכויות הפרט והפרטיות, אם גם מסיבות וניצול זמני משבר וסיטואציות של העדר ביטחון אישי.
במסעו של גלעד ארדן במשרד לביטחון הפנים, השר שאמור היה לרסן את המשטרה ולשמור על ציבור בוחריו ושולחיו הוא השר שמקדם יותר מכל שר אחר את צמצום החירות האישית. לכאורה בשם הביטחון האישי, אך בפועל הוא פועל כעושה דברה הנרצע של משטרת ישראל. גלעד ארדן מתגלה כשר חלש וחסר דעת. להלן רשימה מקוצרת של מעשיו כשר כנגד זכויות הפרט:
חוק פינות הליטוף.
https://www.facebook.com/NewLiberal/posts/1005336442864817?hc_location=ufi
מניעת אי הפללת צרכני קנביס לשימוש אישי.
חוק הפייסבוק.
השר ארדן הופך להיות האיש שלנצח נזכור אותו כאיש הרשימות השחורות של המשטרה: גם כמי שמופיע בהן וגם כמקדם ומוציא לפועל של משטר שחור משחור – ממש Darth Ardan . השר לבטחון פנים ארדן ממיט עלינו חושך גדול.
http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-546541

הצעת חוק הפייסבוק איננה הצעה שנועדה להגן על הציבור. כבר כיום יש חקיקה קיימת האוסרת הסתה, יש חקיקה מסיבית הנוגעת לתמיכה בארגוני טרור וכד'. מה שהשר לבטחון פנים מציע הוא חמור הרבה יותר. הבטים הטכניים של ההצעה והאבסורדים הגדולים בה כבר נדונו בהרחבה בפורומים כאלו ואחרים.
https://www.facebook.com/tigist.helensuzman/posts/168393646906598?pnref=story

אנו מבקשים להאיר נקודה נוספת שלא נדונה עד עתה בהרחבה מספיקה:
בעמוד 2 להצעה נרשם: "מוצע לקבוע, כי לצורך הליך זה, רשאי בית המשפט להיזקק לראיות שאינן קבילות". המונח התמים הזה לכאורה – "ראיות שאינן קבילות" – מכשיר למעשה כל עבירה מצד השלטון.
http://www.slideshare.net/Anochi/ss-64556938

עורך הדין יונתן קלינגר מסביר כי "מציעים כאן חוק דרקוני שיאפשר כמעט לכל תובע משטרתי לצנזר תכנים ברשת והוא אינו כפוף לדיני ראיות. זה אומר," מסביר עו"ד קלינגר, "שקצין משטרה יכול לפרוץ למחשב שלך, לגנוב משם חומרים ולהגיש אותם לבית המשפט". (דקה 3:26 בראיון באתר העין השביעית) http://www.the7eye.org.il/211505

אם אכן נכונה פרשנותו של עו"ד קלינגר תוכל המשטרה באישור של תובע משטרתי לאסוף חומר על כל אדם מכל מייל מכל מחשב או מכל אתר. חומר זה יוכל להיות מוצג ויכול לשמש כראיה בבית משפט. ברגע שמותר איסוף חומר על אנשים ללא חשד סביר, וללא קבלת צו מקדמי מתאים, הרי שמעתה, אין כל מניעה משוטר פלוני לחפש חומר, כל חומר ולשמור אותו. ברגע שאיסוף חומר רנדומלי הנו קביל ראייתית הרי שמכאן ואילך, מעט זכויות הפרט שנשמרו מהשלטונות נפרצו גם הן. ומעתה הלכה למעשה, המדינה רשאית לחטט בחיינו הפרטיים באין מפריע, ללא פיקוח, או צורך להצדיק את עצם החיטוט. תארו לכם עולם בו כל שוטר רשאי לחטט ולאסוף מידע על חבריו על יריבים פוליטים על שופטים, על שכן מרגיז, ועל השכנה ממול.
אורוול בספרו חוות החיות הזהיר אותנו ממגיני החברה ההופכים למעניה ברגע שיש את הסמכות בידם – והכל בשם הביטחון כמובן.

מדוע המפכ"ל, בכיר השב"כ לשעבר, מגייס עוד 100 שוטרים למשטרת הפייסבוק (בנוסף ל 70 הדוברים הקיימים כבר)? הוא אומר שזה לדוברות. בואו נקווה שזה אכן המצב.
https://www.facebook.com/NewLiberal/photos/a.192670097464793.45354.111008208964316/1086407204757740/?type=3

לפני זמן לא רב פורסם כי משטרת ישראל מחזיקה חומר על מרבית חברי הכנסת לשימוש בזמנה הפנוי והראוי. על פי העיתונות אחד מחברי הכנסת עליו יש חומר הוא לא אחר מאשר שר הפנים גלעד ארדן. עו"ד אביגדור פלדמן אמר בעבר כי הפרקליטות יכולה להוריד כל אחד בישראל. הדרך להוריד כל אחד היא באמצעות האזנות ובאמצעות חדירה למיילים ואיסוף חומר על אנשים.
https://www.youtube.com/watch?v=wdNLJtIYnMQ

השר גלעד ארדן באמצעות קידום חוקים כגון חוק פינות הליטוף וחוק הפייסבוק מסיר מעל המשטרה את הצורך בעילה כמו גם את האפשרות לטעון לחיפוש בלתי חוקי אם גופני או מיחשובי. המשימה הושלמה עם חוק הפייסבוק החדש. קודם עם חוק פינות הליטוף הסירו מעל שוטרי את האיום בתביעה במקרה של חיפוש פיסי בלתי חוקי על גוף של אנשים עכשיו מסירים את זה מחיפוש מיחשובי בלתי חוקי.

גם סופרת מודרנית של ספרי ילדים כ- גיי קיי רולינג בהארי פוטר מזהירה אותנו, בדומה לאורוול, משומרים/סוהרים – סוהרסנים – Dermentors ההופכים למענים. הסוהרסנים בהארי פוטר הופכים להיות מסוכנים לא פחות מהבעיה שאותה הם אמורים למנוע/להכיל. אפילו בספריה של רולינג לסוהרסנים לא היה חלק בפתרון. הם בעיקר היו חלק מהבעיה.

כשיהיה אישור לחדור לתיבות ולמחשבים ללא סנקציה כנגד המשטרה יתחיל גם שוק שחור במידע. גם על אנשים גם על סודות מסחריים. כל חברה שבסיסה בישראל לא תהיה מוגנת מפני חדירה וגניבת סודות מסחריים.

כפי שהכריז ליאור שליין בגב האומה: " אנחנו לא הבנו את זה כל הזמן חשבנו שיש לנו משטרה כושלת מסתבר שיש לנו פשוט מאפיה מוצלחת!"

תגובות