קראו את הטקסט וצפו בעימות בלינק המצורף.
ראיון בנושא הלאמת הגז עם גיא בכור, גיא בכור מתחיל ב13:26, עיקרי הדברים:

גיא בכור: העניין פה לעזור למדינת ישראל, ההחלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים היא מגה פיגוע אסטרטגי לתחום האנרגיה וליחסי החוץ של מדינת ישראל לא פחות מזה מה הוא אומר ימכרו חברה אחת ויכניסו שותף בינלאומי חדש.

ובכן, אני קובע, אין שותף בינלאומי חדש וכנראה גם לא יהיה, ואני יודע מה אני אומר, וזה לא שעומדים עשרות ומחכים רק להיכנס.

בגלל החרם הערבי, שום חברה בינלאומית גדולה בתחום האנרגיה לא תיגע אפילו בישראל ואני אוכיח לכם את זה. לבנון ב2014 עשתה מכרז, גם לה יש שדות גז וגם היא רוצה לפתח.

באו 15 חברות בינלאומיות הכי גדולות, טוטאל, של, אף אחת מאלה לא תיגע במדינת ישראל. אז מאיפה הגיעה נובל אנרג'י? נובל אנרג'י הגיעה משום שישראלי יקר אחד שאני יודע בדיוק מי היו לו קשרים עם חברה אמריקאית מסוימת שקוראים לה נובל אנרג'י. והוא הביא אותה. זה לא שעומדים ומחכים פה בתור, ולכן אנחנו יש לנו אווזה שמטילה ביצי זהב ואנחנו נשחט אותה.

ואני אתן לכם עוד דוגמה, יוצא לי להיפגש לא מעט בשל העיסוק המזרח תיכוני שלי עם משקיעים זרים שבאים לארץ, ואני מנסה לשכנע אותם להשקיע פה, בהקשרים שונים אנחנו מנסים לפתח את המשק שלנו…

יותר ויותר אומרים לי אתם מדינה שאנחנו לא רוצים להיכנס אליה לא מהסיבות הבטחוניות אלא מפני שאתם מדינה לא מסודרת אנחנו לא יודעים מה קורה.. הצעקות ברדיו, הפופוליזם, הפוליטקיאים שלכם, כל הזמן משנים את החוקים אנחנו לא רוצים להיכנס.

בלטינית אומרים פקטה סום סרוונדה, חוזים יש לקיים. בלי וודאות עסקית אין משק אין כלכלה ובוודאי שאין תחום אנרגיה, ואפילו לא התחלתי לדבר על הבריתות שאנחנו כורתים עם איטליה עם יוון בהקשר של הגז, אם אין גז אין בריתות, מי יעזור לך באיחוד האירופי?

גדעון: שלי בין היתר את אחראית לזה שמשקיע שהיה אמור להיכנס לישראל בשם ווסייד לא נכנס לישראל

גיא בכור: בדיוק

גיא בכור (פונה לשלי יחימוביץ'): כמה מסוכן הפופוליזם שלך? כמה מסוכן הפופוליזם שלך?

שלי יחימוביץ': אם לייצג את הציבור זה פופוליזם!!

גיא בכור: מי אמר שאת מייצגת את הציבור? ברגע שהמפלגה הקומוניסטית והסוציאליסטית מרוצים, אז יש לנו בעיה.

קישור:

http://reshet.tv/Shows/your_family_Haolam_Haboker/videomarklist,237421/

תגובות