בכנס להשקת השדולה לעיצוב מדיניות כלי יריה בישראל, בה השתתפו נציגי "התנועה הליברלית החדשה", "חופש לכולנו" וחברים בפורום הרעיוני של התנועה בינהם ד"ר אמיר שני, קראנו לחברי הכנסת לשנות את המדיניות המגבילה הננקטת כיום ולאפשר ליותר אזרחים לשאת נשק.
בכנס השקת השדולה לעיצוב מדיניות כלי יריה בישראל בהשתתפות יו"ר השדולה ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד), השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, ניצב בדימוס אריה עמית, חברי כנסת, ראשי ארגונים ואנשי מקצוע, קרא בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה ומנכ"ל מרכז איין ראנד, לחברי הכנסת לשנות את האיסורים לנשיאת נשק בידי אזרחים שומרי חוק:
"מטרת הדיון כפי שאנו רואים אותה, היא לא הגעה לאנרכיה או פגיעה בביטחון הציבור, אלא תחילתו של מהפך רעיוני ומוסרי המקדם אותנו צעד נוסף אל עבר קידום חברה אזרחית אחראית, שחבריה לוקחים אחריות על חייהם ושמירתם.
הזכות להגנה עצמית, היא זכות יסוד שאיננה יכולה להינתן או להילקח בידי השלטון במדינה חופשית. חשוב שנבין כי אם לא נשכיל לאמץ את השינוי הערכי והמהותי הנידון כאן, לא יישאר לנו על מה להגן כלל. לצערנו, המצב כיום בישראל בכל הנוגע למתן אישורי נשיאת נשק, איננו מספק ואנו קוראים לממשלה לשנות את המדיניות המגבילה הננקטת כיום ולאפשר ליותר אזרחים נורמטיביים ושומרי חוק לשאת נשק ולממש את זכותם הבסיסית להגנה עצמית.
אנחנו בתנועה הליברלית החדשה, נמשיך לפעול לקידום הנושא בכל עת ואנו מברכים על הדיון החשוב שנפתח כאן היום. דיון מורחב בנושא, יתקיים כנס החירות השלישי 2016 וכנס SFL ל המאגדים את אירגוני חירות הפרט בישראל שיחולו ב-13 ו-14 באפריל השנה".
דפנה מורל, נציגת "חופש לכולנו" ציינה בדיון את החשיבות הקריטית אחזקת נשק על ידי נשים הנמצאות בסיכון כיום ובעמדת חולשה ופנתה לאירגונים הפמיניסטים לתמוך בגישה זאת.
ד"ר אמיר שני, חבר הסגל באונ' בן גוריון ומחברי הפורום הרעיוני, סקר את המחקרים האחרונים בנושא המדגימים כי עלייה באחזקת רשיונות נשק אינה מובילה בהכרח לעליה בפשיעה.
Amir Ohana – אמיר אוחנה

תגובות